Projekty

W tym dziale chcemy prezentować rozmaite pomysły i koncepcje. Nie trzeby być koniecznie członkiem naszego stowarzyszenia, aby zaprezentować swój pomysł. Jeśli ktokolwiek ma coś ciekawego do zaproponowania i potrafi to opisać i uzasadnić - może stać się jednym z autorów zamieszczonych tutaj projektów.

Mogą to być zarówno propozycje drobnych zmian mogących usprawnić lokalnie funkcjonowanie komunikacji, jak i poważniejsze koncepcje związane z większymi inwestycjami lub zmianami organizacyjnymi. Jako, że nie jesteśmy ani biurem projektowym ani żadną inną organizacją komercyjną nie będą to projekty w dosłownym znaczeniu, ale raczej pomysły mające dopiero stać się inspiracją dla zawodowych projektanków i urbanistów. Przede wszystkich jednak chcielibyśmy dotrzeć z naszymi koncepcjami do decydentów, wspomóc ich w kreatywnym podejściu do problemów które muszą rozwiązywać. Czasem chcielibyśmy także pokazać, że jakiś problem w ogóle istnieje lub dopiero pojawi się tam, gdzie prawdopodobnie większość osób go nie dostrzega.
Dla niektórych tematów mogą zostać zaproponowana rozmaite rozwiązania, czasem zupełnie odmienne. Naszym zamiarem bowiem będzie doprowadzenie do publicznej debaty, która pozwoli wybrać pomysł najlepszy.

Projekty prezentowane w niniejszym dziale zostały podzielone na trzy kategorie, zgodnie z kryterium czasu. Tak więc projekty mogą być bieżące, czyli takie, które są lub mogą być realizowane obecnie lub w najbliższej przyszłości (perspektywa 1-2-3 lat), Projekty przyszłościowe - tam chcemy przedstawiać koncepcje których relizacja jest chwilowo nierealna, ale które mogłyby poczekać na lepsze czasy (fundusze), oraz projekty zrealizowane - czyli po prostu archiwum, do którego będą trafiać tematy dwóch piewszych kategorii po zakończeniu ich (ewentualnej) realizacji.


Ostatnio dodane projekty:


Tramwaj – sposób na ożywienie Piotrkowskiej
Opracowanie zbiorowe (maj 2008)

Integracja komunikacyjna lotniska im. Władysława Reymonta z miastem.
Mariusz Cieślak (lipiec 2007)

Łódź Fabryczna - Łódzkie Centrum Komunikacyjne
Michał Oziębło  (marzec 2007)

Projekt Dworca Tramwajo­wego Centrum - wspólnego przystanku dla linii tram­wa­jowych W-Z i ŁTR
IPT  (maj 2006)

Propozycje korekt rozkładu jazdu PKP 2005/2006
IPT  (marzec 2006)

Propozycja zmiany przepisów dotyczących oznakowania pojazdów komunikacji miejskiej
Tomasz Konieczny  (styczeń 2005)

Zmiana obsługi komunikacyjnej osiedla Koziny - propozycja
Tomasz Bużałek  (listopad 2004)

Komunikacja nocna w Łodzi - Projekt
Tomasz Konieczny   (maj 2004)

Trasa WZ - propozycja uporządkowania ruchu tramwajów
Tomasz Bużałek  (maj 2004)

| Aktualności | Stowarzyszenie | Publikacje | Inwestycje | Technika | Historia |
 
© IPT-2004 - Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu (Ostatnia aktualizacja 2008-05-07)