Dział Publikacje

Dział Publikacje to ważne miejsce w naszym serwisie. Znajdziecie tu różne teksty i materiały dotyczace spraw które nas interesują, zresztą niekonieczne związanych tylko z komunikacją publiczną.
Opinie i poglądy prezentowane w tym dziale nie zawsze muszą być zgodne ze stanowiskiem prezentowanym przez nasze stowarzyszenie. Chcemy, aby ta witryna stała się forum publicznej, ale zarazem konstruktywnej dyskusji, dlatego czasem znajdziecie tu także poglądy dziwne, pomysły niezwykłe oraz autorów kontrowersyjnych. Każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia może stać się współautorem tego działu, z pewnym jednakże ograniczeniem. Nie chcemy tu „słuchać” narzekania, że jest źle, że władza jest głupia i skorumpowana, nic nie robi. Naszym celem bowiem jest nie tyle opisywanie zastanej rzeczywistości, co wpływanie na jej kształtowanie w pozytywnym kierunku.

Prezentowane w tym dziale poglądy podzieliliśmy na cztery podstawowe kategorie, choć nie zawsze granice tych podziałów da się precyzyjnie ustalić.

Kategoria „krytycznie” - to miejsce w którym jest wyrażane niezadowolenie z istniejącego stanu rzeczy, proponowanych rozwiązań i podejmowanych decyzji. Chcielibyśmy, aby ta krytyka zmuszała do refleksji, zwłaszcza tych, których dotyczy. Niech wiedzą, że ich praca i decyzje będą ocenianie, niech ich to mobilizuje do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków.
Z drugiej strony krytyka nie może służyć sfrustrowanym autorom, do zaspokajnia swojej wątpliwej satysfakcji z tego, że „dołożą” komuś z kim się nie zgadzją, lub komuś, kto zajmuje ważne stanowisko, na którym sam autor krytyki widziałby najchętnie siebie.

Kategoria „pozytywnie” - to miejsce gdzie można będzie znaleźć głównie optymistyczne informacje. Chcemy prezentować wszystkie pozytywne zmiany, pomysły i decyzje. Nic tak nie zachęca do dalszej wytężonej pracy, jak poczucie, że nasz wysiłek został doceniony przez innych. Dlatego ludzi odpowiedzialnych za nasze miasto i region powinniśmy także czasem pochwalić. Zresztą wszystkim nam potrzeba nieco więcej optymistycznych wiadomości, dlatego namy nadzieję, że w tej kategorii będzie z czasem coraz więcej materiałów.

Kategoria „fachowo” - to miejsce wypowiedzi dla tych, którzy naprawdę mają coś wartościo­wego do powiedzenia i wiedzą o czym mówią (w przeciwieństwie do wielu innych, którym tylko się wydaje, że wiedzą). Chcemy, aby materiały znajdujące się w tym miejscu spełniały nie tylko funkcje publicystyczne, ale także edukacyjne. Jednym z celów, jaki sobie stawiamy jest bowiem jak najszersze propagowanie wiedzy na temat współczesnych miast, koncepcji urbanistycznych, systemów transportu itp. Pokazywanie przykładów rozwiązań stosowanych na świecie pozwoli lepiej zrozumieć pewne zjawiska, pozwoli także unikać powtarzania błędów popełnionych przez innych.

Kategoria „rozmaitości” - to worek do którego trafią wszystkie te materiały, których nie udało sie w prosty sposób zakwalifikować do jednej z trzech wcześniej przedstawionych kategorii. Mogą to być rozmaite „newsy” i ciekawostki, jak również bardziej filozoficzne rozważania nad wyższościa koncepcji „A” nad koncepcją „B”, lub skutkami ewentualnego wygrania lokalnych wyborów samorządowych przez ugrupowanie „X” itp.


Ostatnio dodane publikacje:

Ozorków w czołówce łódzkiej aglomeracji...
Tomasz Bużałek  (lipiec 2007)

PKP – Przestraszymy Każdego Pasażera
Tomasz Bużałek  (marzec 2007)

Było źle – będzie jeszcze gorzej
Tomasz Bużałek  (listopad 2006)

Kolejowa Łódź – na Europejskim dnie
Tomasz Bużałek  (listopad 2006)

Kolejarze protestują, urząd zaprzecza...
Tomasz Bużałek  (listopad 2006)| Aktualności | Stowarzyszenie | Projekty | Inwestycje | Technika | Historia |
 
© IPT-2004 - Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu (Ostatnia aktualizacja 2007-07-28)